All 4 Basket

Victorie pe muchie de cutit

Umf formula magica a victoriei

Etapa 14 a CJB 3PillarGlobal Cluj a adus fata in fata, in Sala de Sport Vasile Geleriu echipele Armageddon Gilau si Niste Baieti, partida in care spectacolul baschetbalistic a fost pe culmi inalte.

La finalul primului sfert, dupa o lupta apriga data sub cele 2 panouri, echipa gazda isi asigura un avantaj de 5 puncte (33-28).

Replica baietilor din sfertul 2 este una dura care, pe langa faptul ca au reusit sa recupereze handicapul primului sfert, printr-o ofensiva puternica reusesc sa intre la puaza mare cu un ecart de 3 puncte.

Repriza a doua estre una aflata sub semnul egalitatii, victoria Armageddon-ului fiind obtinuta cu emotii doar in ultimele secunde ale partidei in urma unor aruncari libere marcate cu sange rece (scor final 99-98).