All 4 Basket

Lunetistii scapa de ghinionul etapei 13

vertigo

Etapa 13 a fost una fatidica pentru lunetistii de la Babes care, chiar pe teren propriu, pierd prin neprezentare in fata celor de la Armageddon Gilau si nu se bucura nici macar de punctul invinsei in aceasta partida.

Astfel, in seara zilei de miercuri, fac deplasarea in Sala Liceului Onisifor Ghibu pentru a da piept cu verzii de la Schmac.

Inceputul partidei si chiar intregul sfert unu este controlat de echipa gazda, lunetistii de la Babes fiind oarecum contemplativi la atacurile celor de la Schmac, care intra la prima pauza cu un avantaj de 4 puncte.

Fluierul final al primului sfert este precum o gura de oxigen pentru oaspeti, suficienta nu doar sa reduca din diferenta, ci sa intre la vestiare cu o lungime avans, scorul la pauza mare fiind 34-35.

Repriza a doua este oarecum un deja-vu al primei parti a partidei, fiecare dintre cele doua combatante asigurandu-si cate un sfert. Diferenta insa de 10 puncte din sfertul 4 in favoarea echipei Babes este suficient de linistitoare, reusind sa le aduca victoria si doua puncte in clasament. Scor final: Schmac – Babes 67-74.