All 4 Basket

Spectacol in ape tulburi

_MG_7491

Derby-ul etapei a doua a returului CJB 3PillarGlobal Cluj a adus fata in fata in seara zilei de luni, 02.02.2015 echipele No Name  Basket si Napoca Dolphins.

Partida s-a desfasurat in Sala Liceului de Informatica intr-o atmosfera tulbure, avand in vedere lipsa lucsilor, dar cu toate astea, spectacolul baschetbalistic si dorinta de victorie a ambelor combatante nu a lipsit.

Dupa partida pierduta in turul campionatului la o diferenta de 49 de puncte, jucatorii de la No Name Basket au incercat sa isi regaseasca identitattea in aceasta partida, dar tot ce au reusit a fost sa diminueze diferenta.

Delfinii de la Napoca incep partida mai motivati, vrand sa demonstreze ca ocuparea locului secund la finalul turului nu a fost intamplatoare, adjudecandu-si primul sfert la o diferenta de 10 puncte (18-8), diferenta ce avea sa catareasca greu pana la finalul partidei.

Sferturile doi, trei si patru s-au desfasurat sub semnul egalitatii, in care forta ofensiva a celor de la No Name Basket a fost combatuta printr-o defensiva unde daruirea si darzenia au fost punctele cheie ale reusitei.

Delfinii, desi s-au scaldat in ape tulburi pe terenul celor de la No Name Basket, in cele din urma au reusit sa limpezeasca apele si sa-si adjudece o importanta victorie in economia campionatului (scor final 52-64).