All 4 Basket

Babes-ul ineaca delfinii de la Napoca

_MG_7223

Derby-ul etapei a 9-a s-a consumat in seara zilei de 11 decembrie 2014, in Sala Vaida Voevod, meci in care delfinii de la Napoca au primit vizita lunetistilor de la Babes.

Primul sfert se desfasoara sub semnul egalitatii, sfert de tatonare in care niciuna dintre echipe nu a reusit sa se desprinda, incheiat cu scorul 15-15.

Sfertul secund a apartinut celor la Babes care, dezaburindu-si lunetele, au reusit sa-si adjudece sfertul cu 18-14.

Dupa pauza, Babesul a continuat in aceeasi nota, iar delfinii, parca timorati de acest duel, nu reusesc sa recupereze din diferenta, cedand sfertul cu 14-19.

Pauza dintre sferturile 3 si 4 a venit ca o gura de oxigen pentru delfini, acestia incepand in forta si reusit printr-un asalt colectiv sa recuperez incet din diferenta. Insa pana la finalul partidei, delfinii epuizeaza toate resursele de oxigen si astfel Babesul reuseste sa inece delfinii in propriul “bazin”, scor final 60-64.