All 4 Basket

No Name…no pain

minge

Inca o partida de mare interes din cadrul Campionatului Judeţean de Baschet 3PillarGlobal Cluj. A fost etapa a 9-a, sala Liceului de Informatică, partida intre No Name Basket, aflata la prim aparticipare si verzii de la Schmac, iar scorul unul care reflectă pe deplin ceea ce s-a întâmplat pe teren: No Name Basket – Schmac 85-50 (39-18).
In zi nefasta la aruncarile de 3 puncte, verzii de la Schmac nu au reusit ss puns probleme unor adversari care au mizat perfect pe cartea contraatacului si a atacurilor rapide de tranzitie, dupa primele 15 minute consemnandu-se deja un 22-10 pe foaia de arbitraj.

Sfertul al doilea a continuat cu ofensiva celor “fara nume in baschet”, acestia demonstrand ca sunt surpriza actualei editii a campionatului, adjudecandu-si si sfertul adl doilea (17-8).

Pauza mare nu a fost un sfetnic bun, verzii de la Schmac palind in fata renumelor baietilor “fara nume”, care nu au avut mila nici de acasta data de adversar si s-au impus cu scorul final 85-50.