All 4 Basket

Pielea delfinilor prea dura pentru taisul Topoarelor

Dolphins

Sala Scolii Alexandru Vaida Voevod a gazduit in seara zilei de 8 decembrie 2014 o partida din cadrul etapei a opta a CJB 3PillarGlobal Cluj in care delfinii de la Napoca au primit vizita Topoarelor.

Partida incepe cu asediul Topoarelor asupra cosului advers, dar delfinii reusesc sa faca fata asalturilor si sa-si adjudece primul sfert (21-12).

In sfertul al doilea, cel mai echilibrat al acestui joc, Topoarele au dat impresia ca pot reveni in joc si sa despice cu taisurile defensiva delfinilor, dar tot ce au reusit sa obtina  a fost cedarea sfertului la o diferenta de 2 puncte (19-17).

Partea a doua a meciului este la indemana delfinilor de la Napoca, care nu au mai cedat teren pana la sfarsitul jocului, partida incheindu-se cu scorul final 87-54.

Daca la inceputul jocului oaspetii au fost increzatori si dornici sa smulga o victorie importanta, la final au realizat ca pielea delfinilor este prea dura pentru a fi strapunsa.