All 4 Basket

Triumful Topoarelor

campioni

Campionatul Judetean de Baschet Cluj, editia 2013-2014, si-a desemnat in seara aceasta campioana : TOPOARELE BAIA MARE, care a trecut in finala de Napoca Dolphins cu scorul 64-59.

Pasiunea, daruirea si determinarea au fost atuurile echipierilor lui Dan Rogojan intr-un meci placut pe care acestia l-au controlat de la un cap la altul. Adversarii din finala, “delfinii” lui Sergiu Muntean, nu au mai reusit jocul bun din semifinale si au trebui sa se recunoasca invinsi si sa se multumeasca, la fel ca anul trecut, cu medaliile de argint.

“Toporul cel iute si ascutit” Stefan Popa a fost sufletul invingatorilor, risipa sa de efort atat in ofensiva cat si in defensiva aducandu-i un binemeritat trofeu de MVP al finalei.

In finala mica a CJB, “medicinistii” de la UMF au dispus de baietii din Babes, dupa un meci echilibrat timp de trei sferturi, dar decis in ultimul sfert de experienta lui Zoli Szilagyi. O palida consolare pentru invinsi a fost adjudecarea titlului de cel mai bun marcator al campionatului de catre Sandor Vizi.

Configuratia finala a clasamentului CJB Cluj  , editia 2013-2014, se prezinta astfel: