All 4 Basket

Schmac-ul ingenuncheaza Babesul

Schmac

Partida restanta contand pentru etapa 16, in care Babes-ul primea vizita verzilor de la Schmac se anunta una de rutina pentru lunetistii din Babes, dar desfasurarea evenimentelor a demonstrat contrariul.

Verzii incep partida in forta printr-un joc foarte bun in ofensiva, vrand sa razbune esecul din partida precedenta in care au cedat in prelungiri pe terenul echipei Umf.  Totusi, gazdele uita de defensiva, permitand Babes-ului sa egaleze pe sfarsit de sfert (15-15).

Vizi&co, vrand sa demonstreze ca nu intamplator sunt lideri in CJB, reusesc ca la pauza sa intre cu o diferenta linistitoare de 7 puncte (32-25).

In partea a doua , tradati de propriile arme si necalibrati, Babesul cedeaza punct cu punct din avantaj, iar  Schmac reuseste sa se apropie la sfarsitul sfertului 3 la doar 3 puncte (40-37).

Finalul partidei apartine in totalitate verzilor care reusesc printr-un joc echilibrat si bine gandit sa ingenuncheze Babesul, oprind seria de victorii a acestora. Scor final 54-64.