All 4 Basket

Niste Baieti, la a doua victorie consecutiva

Umf formula magica a victoriei

Sala Gheorghe Roman a fost martorul celui mai disputat meci al zilei de duminica, 19 ianuarie 2014 in care Niste Baieti, desi porneau favoriti prin prisma pozitiilor in clasament, au intampinat un combat puternic al francezilor de la The Bats, in ciuda absentei unor jucatori de baza din echipa acestora.

Niste Baieti, pe parcursul primelor doua sferturi si-au confirmat statutul de favoriti in aceasta lupta, iar spre surprinderea lor, in partea a doua a meciului, pe fondul unore greseli si a unor ratari nefortate, s-au vazut egalati cu cateva secunde inainte de sfarsitul timpului regulamentar, la scorul 67-67.

In prelungiri, lipsa rezervelor de la echipa The Bats, cumulata cu oboseala fizica a titularilor, a facut ca echipa Niste Baieti sa-si asigure a doua victorie consecutiva, scor final 69-72.