All 4 Basket

Final de batalie pentru locurile 5-8

clasament

Jocurile pentru ocuparea locurile 5-8 in clasamentul CJB Cluj 2013-2014 s-au disputat in seara zilei de miercuri, in salile Lia, respectiv Onisifor Ghibu.
Lupta pentru locul 5 a adus fata in fata echipele Niste Baieti si Ghrla Warriors. Partida care se anunta sub semnul echilibrului s-a transat inca din primul sfert in care echipa “baietilor” a navalit peste adversar, sfert pe care si l-au adjudecat la o diferenta de 22 de puncte, diferenta ce avea sa se mareasca pana la finalu partidei la 28 de puncte (scor final 113-85).
Meciul care desemna ocupantele locurilor 7 si 8 s-a disputat intre echipa Schmac si T13. Verzii de la Schmac, vrand sa demonstreze ca ocuparea locului 7 este cumva nemeritata, au practicat un joc in care echipa decimata de dezertari a acelor de la T13 nu a avut nicio sansa (scor final 84-51)
Astfel, clasamentul pentru locurile 5-8 este conturat dupa cum urmeaza: