All 4 Basket

Corectie aplicata de delfini in Sala Lia

Dolphins

Ceea ce se anunta a fi derby-ul ultimei etape din cadrul turului Campionatul Judetean s-a dovedit a fi doar un meci de antrenament pentru Napoca Dolphins, care au obtinut inca doua puncte usoare in clasament, in fata celor de la T13.

Inceputul in forta al delfinilor, atat in aparare cat si in atac, i-a descumpanit pe Bercean & co, care dupa 5 minute de joc se vedeau condusi cu 10-0. Time-out-urile solicitate inca din primul sfert de catre T13 nu au avut niciun efect, astfel ca dupa prima repriza Napoca Dolphins conducea cu 36-21.

Sfertul 3 a fost dominat de catre echipa oaspete, gazdele reusind sa gaseasca drumul spre cos doar pentru un total de 12 puncte, in conditiile in care au primit 26 de puncte.

In ciuda ultimului sfert castigat de catre T13, Napoca Dolphins se impune in Sala Lia cu scorul final 78-52, incheind turul de campionat cu un total de 8 victorii si 2 infrangeri.