All 4 Basket

Umf – Schmac si secunda buclucasa

_MG_6758

Dramatism, aproape surpriza, si o voleibolare norocoasa pe fluierul de final al partidei, este reteta dupa-amiezii de duminica in sala Umf. Medicinistii, desi porneau ca favoriti, s-au lovit de verzii de la Schmac, replica acestora din urma fiind una excelenta. Alternand la conducere, sfertul 4 i-a gasit in avantaj pe cei de la Schmac, care la un moment dat puteau cataloga infrangerea gazdelor ca sigura. Ultimul atac, pe fondul a doua recuperari ofensive si o voleibolare, imping meciul in prelungiri 53-53.

Au urmat 5 minute de prelungiri fara istoric. Verzii nu au putut sa se remonteze fizic dupa ratarea victoriei in timpul regulamentar si au fost victime sigure. Experimentatii medicinisti nu le-au lasat nicio sansa, un 10-2 garantand victoria (scor final 63-55).