All 4 Basket

Scadere de forma pentru T13

shoes

In meciul restant din etapa 12 a CJB Cluj, Niste Baieti au facut deplasarea pe terenul celor de la T13. Oaspetii au profitat de plecarea jucatorului “vedeta”, Andrei Berceanu, de la T13, dominand prima parte a intalnirii (37-25).

In sfertul 3, T13 au strans randurile si au inceput sa recupereze incet dar sigur din handicap, astfel ca inaintea ultimului sfert se vedeau condusi la doar 6 puncte.

Absenta unor jucatori importanti din lotul echipei T13, cumulata cu oboseala au facut ca finalul meciului sa fie dominat de catre Niste Baieti. Astfel, oaspetii se impun cu scorul final 73-55.

T13 nu a cunoscut inca gustul victoriei in returul CJB Cluj. Mai mult decat atat, decimati de accidentari si de plecarea unor jucatori, in etapa curenta echipa T13 a pierdut prin neprezentare partida impotriva celor de la Topoarele Baia Mare.