All 4 Basket

Printr-o lovitura de topor seria se muta in decisiv

shoes

Dupa ce in primul meci al seriei echipa Topoarele Baia Mare a fost invinsa la limita chiar pe teren propriu de Niste Baieti, luni seara a batut gongul revansei.

Sala Lia a fost martora unui meci scoala al echipei Topoarele Baia Mare care a reusit sa egaleze situatia la general si sa trimita seria in decisiv.

Inceputul meciului a fost unul in forta, cu o aparare agresiva a elevilor lui Rogojan, care nu au cedat usor niciun culoar spre cosul propriu. Pe fondul unor contraatucuri in mare viteza, baimarenii isi asigura un avantaj confortabil dupa prima repriza (47-24).

In ciuda incercarilor de la 3 puncte ale jucatorilor de la Niste Baieti, adjudecarea sfertului 4 de catre acestia nu a fost suficienta pentru a reduce simtitor din diferenta. Astfel, Topoarele Baia Mare se impun in Sala Lia cu scorul final 92-66.