All 4 Basket

Medicinistii de la Umf detin formula magica a victoriei

Umf formula magica a victoriei

Sala Liceului “Onisifor Ghibu” a gazduit in seara zilei de 27 noiembrie, intr-o atmosfera incendiara, intalnirea intre echipa gazda, Schmac si medicinistii de la Umf, doua echipe obisnuite sa se afle in prima parte a clasamentului. Dupa un inceput foarte bun al echipei vizitatoare, care dupa primul sfert aveau un avantaj fragil de 3 puncte, echipa gazda, sustinuta de un public inflacarat, a reusit in cel de-al doilesa sfert sa intoarca balanta in favoarea lor, intrand la pauza cu plus 4 puncte. In partea a doua a meciului, mult mai experimentatii Zoltan Szilagyi si Gyorgy Grunwald, printr-un joc foarte bun atat ofensiv cat si defensiv, au reusit sa-si conduca echipa spre o noua victorie, medicinistii de la Umf impunandu-se cu scorul 72-67.