All 4 Basket

Intregirea careului de asi

Rogojan

Sala Vasile Geleriu a gazduit duminica seara partida decisiva pentru accedere in Final-Four-ul CJB Cluj, intre echipele Topoarele Baia Mare si Niste Baieti.

Niste Baieti au inceput partida in forta, reusind printr-un joc ofensiv foarte eficient sa tina in sah echipa baimarenilor, incheind primul sfert cu un avantaj de 5 puncte (31-26).

Sfertul al doilea, Topoarele Baia Mare, constientizand importanta meciului, reusesc sa recupereze din handicap si sa intre la pauza mare cu un avantaj de 3 puncte (49-46).

Dupa pauza, motivati de catre liderul echipei, Dan Rogojan, baimarenii se desprind la sfarsitul sfertului al treilea si conduc la o diferenta de 13 puncte (74-61), ce avea sa fie decisiva pentru soarta partidei.

Sfertul al patrulea, terminat la egalitate (19-19), nu a mai contat in stabilirea echipei invingatoare.

Scor final 93-80 si astfel Topoarele Baia Mare este echipa care completeaza careul de asi al CJB Cluj 2013-2014.