All 4 Basket

Verzii de la Schmac au palit sub cosul de la Niste Baieti

Schmac

Prima partida a anului 2014, contand pentru etapa a X-a a CJB Cluj, a fost gazduita de Sala Lia din Gheorgheni, intre echipa gazda, Niste Baieti si Schmac.

In primele doua sferturi, echipa Schmac, bazata pe o determinare si o concentrare de nivel inalt, au reusit sa-si domine adversarul, adjudecandu-si clar prima parte a partidei.

Cea de-a doua repriza, vazandu-se deja castigatori, verzii de la Schmac s-au relaxat inexplicabil, lasand echipa adversa sa recupereze pas cu pas din  handicap. Bazandu-se pe lipsa vitalitatii echipei Schmac, echipa gazda a reusit la mijlocul sfertului 4 sa egalize situatia pe foaia de joc si chiar sa preia conducerea. Pana la final, verzii au palit in fata celor de la Niste Baieti, pierzand cu scorul 60-69.