All 4 Basket

Victorie muncita pentru T13 in fata celor de la Blue Wizards

Umf formula magica a victoriei

Aseara cu incepere de la ora 19, Sala Vasile Geleriu a gazduit meciul dintre Blue Wizard si T13. Inceputul in forta al echipei T13 avea sa anunte si rezultatul fluierului final. Dupa un prim sfert adjudecat cu scorul de 32-23, jucatorii de la T 13 intra in cel de-al doilea sfert relaxati, reusind sa piarda doar 2 puncte pe tabela in fata adversarilor, astfel ca pauza mare le aduce un scor deloc linistitor de 45-38. Montati pentru victorie Blue Wizard lupta strasnic un sfert intreg, reusind pana la pauza sa egaleze rezultatul de pe tabela. Este momentul in care se incing plasele cosurilor si nervii marcatorilor. Dupa o lupta atat sub panou, cat si la mijlocul terenului, Blue Wizard, avand o banca scurta si jucatori obositi, renunta la lupta cu putin timp inainte de sfarsitul meciului, iar T 13 inchide foaia cu scorul de 94-80.