All 4 Basket

“Verzii” de la Schmac vs “lunetistii” de la Vertigo

vertigo

In cadrul etapei 5 a CJB Cluj, s-au intalnit miercuri seara la sala Liceului Onisifor Ghibu doua echipe cu state vechi in aceasta competitie : “verzii” de la Schmac si “lunetistii” de la Vertigo, ambele cu pofta de victorie dupa ce in etapa precedenta au gustat din cupa infrangerii.

Dupa o prima parte aflata sub semnul echilibrului, in care nicio echipa nu a reusit sa-si creeze un avantaj semnificativ, a venit pauza in care “lunetistii” si-au calibrat armele, reusind sa-si adjudece cel de-al treilea sfert la o diferenta de 16 puncte ce pareau decisive pentru castigarea acestei intalniri. Sub presiunea asalturilor echipei adverse,  Schmac a cedat si cel de-al patrulea sfert, partida incheindu-se cu scorul de 97-71 in favoarea celor de la Vertigo.

Astfel “lunetistii” au razbunat infrangerea din etapa precedenta, aducand “verzilor” cea de-a doua infrangere consecutiva.