All 4 Basket

Spectacolul din teren a incins blitz-urile aparatelor foto

t13-topoare

Aseara, incepand cu ora 20.30 a avut loc meciul de baschet dintre echipele NISTE BAIETI si GHERLA WARRIORS, care s-a disputat in micuta sala a Liceului LIA. Evenimentul a adunat, din randul clujenilor, un numar relativ egal intre jucatori si “paparazzi”.

Meciul a avut un inceput foarte incins, fapt pentru care spectatorii au pornit pe rand aparatele foto si camerele de luat vederi, iar dupa primul sfert foaia de joc arata scorul de 16-18.

In sfertul 2 ,”niste baieti” fundasi au facut senzatie strecurand orice minge in plasa sau strecurandu-se ei insisi spre cos prin apararea adversa, si au intrat la pauza cu un avantaj de 34-30.

Dupa un meci incins disputat pana in ultima secunda, consemnatul scor final de 71-57 i-a scos la o bere rece pe “niste baieti” din Gherla.