All 4 Basket

Phoenix-ul loveste Babes-ul

_MG_7227

Etapa 16 a CJB 3PillarGlobal Cluj a adus fata in fata 2 echipe cu pretentii la castigarea campionatului, CS Phoenix si Babes.

Phoenix-ul, renascut dupa infrangerea usturatoare suferita etapa precedenta administrata de echipa No Name Basket, reuseste sa asedieze cosul lunetistilor, fiind in primul sfert de neoprit de catre jucatorii babesului, castigand sfertul cu 18-9.

Lunetistii s-au trezit la realitate doar in al doilea sfert, iar printr-un joc colectiv, bazat in principal pe patrunderi, trasoarele de la distanta negasindu-si tinta, reusesc sa egaleze situatia pe foaia oficiala, intrand la pauza cu scorul de 20-20.

Sfertul trei si patru au apartinut gazdelor, care cu un plus de energie au reusit ceea ce nu au reusit alte echipe, sa loveasca o echipa de nerecunoscut a Babesului si sa ii provoaca acesteia prima infrangere pe teren din actualul sezon. Scor final 56-45.