All 4 Basket

Organizare de nivel LNB la Gherla

majorete gherla

Sambata, Gherla a gazduit evenimentul sportiv al micutului orasel  – meciul din cadrul CJB Cluj dintre echipa gazda, Warriors si Kmdsz, eveniment care a adunat in sala de sport a Liceului “Ana Ipatescu” fani si colaboratori ai echipei. Organizarea evenimentului a fost pe masura prestatei sportivilor in teren, astfel ca sala a inceput sa se umple de presa locala, majorete si suporteri. Motiv suficient ca “Warriors” sa inceapa spectacolul, adjudecandu-si primul sfert la o diferenta de 15 puncte (21-6). Dupa terminarea sfertului 2, incurajati de cele 2 trupe de majorete, gazdele intra la pauza cu un avantaj de 23 de puncte, avantaj pe care pana la sfarsitul meciului reusesc sa-l dubleze, terminand meciul cu scorul final 82-37.